ברוכים הבאים

סיורים מודרכים בברלין

שלום וברוכים הבאים לאתרי, שנועד להציג בפניכם את תחומי הפעילות השונים שלי. רוב המבקרים באתר מחפשים מידע על סיורים מודרכים בברלין. פרטים בנושא זה תוכלו למצוא בתפריט שבצד שמאל. שאר התחומים שבהם אני עוסק נמצאים בלשוניות שלמעלה.

נולדתי בחיפה בשנת 1979 ולמדתי היסטוריה יהודית וגרמנית בירושלים, וינה, היידלברג וברלין. פרטים נוספים עלי תוכלו למצוא בחלק ״אודותיי״.

לברלין הגעתי בשנת 2006 ובה אני עובד כיום במספר תחומים:
  • הדרכות: כבעל אישור רשמי לעבודה כמורה־דרך בברלין וסביבותיה, אני עובד בגרמנית, עברית ואנגלית בעיקר עם מטיילים מארה״ב, גרמניה וישראל, מדי פעם גם עם אורחים מארצות אחרות. אני עורך סיורים פרטיים, שמותאמים אישית לכל מטייל. בהדרכותי אני מתמקד בהיסטוריה רבת־התהפוכות של הבירה הגרמנית אז והיום. פרטים נוספים תמצאו בפרק ״סיורים מודרכים״.

  • הרצאות: מפעם לפעם אני מופיע כמרצה, בדרך כלל בקשר לדיאלוג הבין־דתי בגרמניה. בשנים האחרונות נשאתי דברים במסגרת טקסי זכרון רשמיים, עבור קרנות פוליטיות ובכנסים של אגודות מחקר הפועלות בחברה האזרחית בגרמניה, לצד הופעות בטלוויזיה הגרמנית. כמו־כן אני מרצה גם בישראל על שאלות היסטוריות ואקטואליות הקשורות לגרמניה. פרטים נוספים תמצאו בפרק ״הרצאות״.

  • תרגומים: משנת 2002 אני עובד כמתרגם וכמתורגמן, בתחילה בעיקר מגרמנית לעברית ובשש השנים האחרונות יותר ויותר מעברית לגרמנית. על לקוחותי נמנות הוצאות ספרים אקדמיות־מדעיות כדוגמת ״Text+Kritik״ במינכן, ״Merve״ בברלין והוצאת ״רסלינג״ בתל־אביב. מידע נוסף תמצאו בפרק ״תרגומים״.

  • כתיבה: רשימותי על הפוליטיקה והתרבות בגרמניה התפרסמו בשנים האחרונות דרך קבע בעיתון מעריב (ז״ל). טקסטים אחרים פרי עטי רואים כיום אור בתקשורת הגרמנית. סקירה של עבודתי בתחום הזה תמצאו בפרק ״כתיבה״.

  • עריכת טקסטים: בהסתמכי על היכולות והכישורים שרכשתי עד כה, אני מקבל גם משימות כעורך. פרטים נוספים תמצאו בפרק ״עריכה״.

  • הוראת גרמנית: בין שאר הפעילויות אני מעביר שיעורים פרטיים בגרמנית לישראלים בברלין המעוניינים לשפר את יכולותיהם בשפה. להסבר קצר ניתן למצוא בפרק ״שיעורים פרטיים בגרמנית״.

אם אתם מתעניינים באחד התחומים המפורטים לעיל ושוקלים להזמין הרצאה בישראל, לסייר עמי בברלין או למסור לידי פרויקט מחקר או תרגום, צרו איתי
קשר - אשמח לשמוע מכם.