כתיבה

כמו רבים אחרים, אני אוהב לכתוב. רעיונות לסיפורים ולספרים צצים בראשי מדי יום, אבל הזמן קצר והמלאכה מרובה, וכל אותם רעיונות נשארים כמעט תמיד בגדר תיאוריה. ברמת המעשה, יצר הכתיבה שלי בא לידי ביטוי כיום בעיקר בעבודה העיתונאית שלי בעברית ובגרמנית.
  • במוקד העשייה העיתונאית נמצאה בשנים האחרונות עבודתי ככתב מעריב בגרמניה, עד התמוטטות העיתון באוקטובר 2012. במסגרת זו, פירסמתי במהלך השנים ראיונות עם יוצרים בתחומי התיאטרון והקולנוע, סופרים והוגים, פוליטיקאים ומעצבי דעת קהל בגרמניה. זאת במקביל לדיווחים שוטפים וכתבות עומק על האקטואליה הגרמנית, בעיקר בתחומי הפוליטיקה והתרבות.

    לצד עבודתי העיקרית עם המילה הכתובה, אני מספק דיווחים גם עבור הרדיו (למשל לגלי צה״ל) ועובד גם עם הטלוויזיה (בין השאר עבור הערוץ הראשון בישראל ועבור הערוץ הממלכתי דויטשה וולה בגרמניה).

    במסגרת עבודתי העיתונאית, הן עבור התקשורת בארץ והן עבור גופי תקשורת גרמניים, אני שואף לתרום להעמקת היחסים בין שני העמים, היהודי והגרמני, ולשיקוף הולם יותר של ישראל בגרמניה ושל גרמניה בישראל.

  • בשנים עברו, בטרם השתלטה העבודה העיתונאית על זמני, ביצעתי פרוייקטים גם בתחומים אחרים, בעיקר כתיבה מדעית בהקשרים אקדמיים, אך גם בהזמנות מקרנות־מחקר, כמו גם מסות על הנושאים הקרובים ללבי: יהדות זמננו, גרמניה והיחסים בין השתיים. עבודות אלו נעשו בגרמנית.

    גם היום רואים הטקסטים שלי אור מעת לעת בתקשורת המודפסת בגרמניה. את רשימותיי מפרסמים, בין השאר, העיתון היומי ״Süddeutsche Zeitung״, העיתון ״Die Welt״, הירחון היהודי בגרמניה ״Jüdische Zeitung״, השבועון הרשמי של איגוד הקהילות היהודיות ״Jüdische Allgemeine״, כתב העת התיאולוגי ״Ökumenische Rundschau״, ההוצאה המדעית ״Spektrum der Wissenschaft״ ואחרים. פרטים נוספים והפניות לטקסטים נבחרים תוכלו למצוא בחלק הגרמני של האתר; על מנת להגיע לשם, לחצו כאן.

  • וכמובן, אני כותב בעברית על נושאים הקשורים לתיירות ולהיסטוריה בברלין. במסגרת זו אני כותב למגזין המקומי של הקהילה הישראלית בברלין, שפיץ, וגם במקומות אחרים. רשימות אלו - חלקן קצרות וחלקן ארוכות - ניתן למצוא בפרק ״כתבות על ברלין״.
אם יש לכם סיפור מעניין שלדעתכם מתאים לפרסום בארץ או בתקשורת הגרמנית, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר עם הפרטים הרלוונטיים.