שאלות נפוצות

באילו ימים נערכים הסיורים?
אני עוסק בארבעה מקצועות לפרנסתי, כאשר ההדרכה היא אחד מהם. לכן אני יכול להדריך כיומיים עד שלושה בשבוע. הימים אינם קבועים מאחר והזמינות שלי נגזרת גם מהפעילות שלי בתחומים האחרים. מסיבה זו אני עורך רק סיורים פרטיים, כלומר הסיור נערך בתאריך ספציפי שאותו אנו קובעים מראש, בהתאם לשהות שלכם בברלין.

ואם אנחנו רוצים סיורים קבוצתיים?
במקרה כזה אינני המדריך המתאים ואין טעם לפנות אלי. ישנן חברות העורכות סיורים קבוצתיים עבור קהל מגוון על פי מתכונת קבועה מראש: אינסיידר טורס, לאה טורס, הסיורים של עדנה והסיורים של אמיר (יכול מאד להיות שבינתיים פועלות כאן חברות נוספות שאני לא מכיר).

האם ניתן להצטרף לסיור שכבר הוזמן ע״י מטיילים אחרים?
אני עורך סיורים פרטיים בלבד, כך שאינני מצרף אנשים זרים זה לזה. לאנשים שונים יש אופי שוני ולעתים קרובות דרישות שונות, תחומי עניין שונים וציפיות שונות. בשנה הראשונה לעבודתי כמדריך, ניסיתי לבצע ״סיורים קבוצתיים״ כאלה, אך נאלצתי ללמוד בדרך הקשה שזהו מתכון בטוח לחוסר שביעות רצון אצל המטיילים, כיוון שאז אין ביכולתי להתאים את הסיור לציפיות שלכם. ההתמקדות בסיורים פרטיים היא דרכי לוודא שהאיכות והחוויה ישביעו את רצונכם: אני מתכנן ומבצע את הסיור לפי הקצב שלכם ולפי תחומי העניין שלכם; אנו עוסקים בנושאים ההיסטוריים ברוחב ובעומק שאתם רוצים, ואנחנו יכולים לעשות הפסקה בסיור מתי שאתם רוצים אותה.

כמה אנשים יכולים להשתתף בסיור אחד?
מאחר ואני עורך סיורים פרטיים בלבד, רק אתם קובעים כמה אנשים יהיו בסיור שלכם. ב-90% מהסיורים אני פשוט מדריך זוג, אבל אם אתם רוצים להביא זוג נוסף אתכם, את ילדיכם, את חבריכם וכו׳ - זה כמובן אפשרי בהחלט. בסיור הפרטי שלכם, רק אתם מחליטים מי מצטרף אלינו.

מה המחיר לאדם?
מאחר ואני עורך סיורים פרטיים בלבד, התמחור אינו תלוי במספר המשתתפים, אלא נובע מאורך הסיור המבוקש, הזמינות שלי וכיו״ב. אנא פנו אלי ישירות על מנת שאוכל לשלוח לכם הצעה בהתאם לדרישותיכם.

האם אתה עורך סיורים ברכב?
השימוש ברכב אינו חובה ובדרך כלל גם אינו נחוץ, אבל בהחלט אפשרי (כשליש מהסיורים שלי נערכים ברכב). אנא ראו פרטים נוספים כאן: סיורים בברלין עם רכב.

האם הסיורים מתאימים לילדים?
בהשוואה לערים אחרות, מה שמאפיין את ברלין כיעד תיירותי הוא בעיקר נושאים ״כבדים״: התקופה הנאצית והשואה, המלחמה הקרה, חלוקת העיר ותקופת החומה. כהיסטוריון, אני מתמחה בנושאים אלו, שמטבע הדברים לא תמיד מתאימים לרוב הילדים. עם זאת, לכל ילד האופי שלו וישנם כמובן יוצאים מן הכלל. ילדים שיש להם עניין מיוחד בהיסטוריה ימצאו בברלין מקומות רבים שיעוררו את סקרנותם. הילד הצעיר ביותר שהדרכתי היה בן שבע ושאל שאלות נהדרות. בסופו של דבר, רק אתם יודעים אם ילדיכם מתעניינים בהיסטוריה ואם הנושאים ההיסטוריים של ברלין יכולים להתאים להם.

אם יש לכם שאלות נוספות, אנא אל תהססו לשאול אותי.