סיורים ברכב

את הסיורים שלי ניתן כמובן להזמין גם בליווי רכב ונהג צמוד. מחיר הליווי (כולל ביטוח) תלוי בכמה גורמים, ביניהם: משך הסיור, גודל ואיכות הרכב הדרוש, עונת השנה וזמינות הנהגים השונים. אנא כתבו לי ואוכל לבדוק זאת עבורכם.
 
לליווי כזה ישנם יתרונות רבים, אך לא בכל סיור אני ממליץ על שימוש ברכב. מסלולים רבים ניתן לבצע בקלות ובנוחות תוך שימוש בתחבורה הציבורית. ברובע היהודי למשל, האתרים קרובים מאד זה לזה ורכב ממילא אינו מועיל הרבה. עם זאת, לכל מטייל הצרכים שלו, הכושר שלו ומצבו הבריאותי. אשמח לייעץ לכם באופן אישי ולתכנן איתכם את הסיורים בהתאם.
 
אני מחזיק ברשיון נהיגה גרמני, אבל סיורים ברכב אני מבצע אך ורק עם נהגים מקצועיים. נהג מקצועי מחזיק ברשיון מיוחד להסעת נוסעים מסחרית לאחר שעבר מבדקים והסמכה מטעם המדינה. רשיון זה להסעת נוסעים בתשלום (בגרמנית: Personenbeförderungsschein) דרוש לפי החוק הגרמני גם אם מדובר רק בנוסע אחד או שניים.
 
לאחרונה התרבו בברלין ״חאפרים״ המציעים סיורים ברכבם הפרטי מבלי שיש ברשותם רשיון מתאים, כלומר ללא היתר חוקי. חשוב לדעת שבנסיעות כאלה אין כיסוי ביטוחי, כלומר פוליסת הביטוח של הרכב והנהג אינה בתוקף. לכן, לא חשוב עם איזה מדריך אתם מטיילים - למען בטחונכם אני ממליץ בחום לבדוק מראש שהסיור המוצע לכם נעשה עם נהג מקצועי המחזיק ברשיון הדרוש וכולל כיסוי ביטוחי מלא.
 
 
 
רשיון נהיגה רגיל
 
רשיון של נהג מקצועי