התחבורה הציבורית בברלין - סקירה למבקרים חדשים

קוראים יקרים,

תודה רבה על תשומת הלב הרבה שהקדשתם לרשימתי על התחבורה הציבורית בברלין. רשימה זו זכתה לפופלריות רבה ונרכשה כעת ע״י אתר ״למטייל״ (ראו קישור להלן).

רשת התחבורה הציבורית של ברלין ידועה באיכותה וביעילותה - ומוניטין אלו מוצדקים בדרך כלל (תמיד יש חריגים). התחבורה הציבורית בברלין פועלת בתדירות גבוהה יחסית, במשך כל היום. ישנם קווים שפועלים בשעות הלילה, גם באמצע השבוע. יתר על כן: אזורי מרכז העיר מרושתים היטב בתחנות רבות.

על התחבורה הציבורית של ברלין אפשר לומר שהיא פשוטה מצד אחד, שכן כרטיס אחד תקף לכל אמצעי התחבורה, אך מורכבת מצד שני, משום שפועלות כאן חברות תחבורה שונות ותוקף הכרטיסים מוגבל לאזורים וכמובן גם לטווחי־זמן שונים. אלו מכם הרוצים להבין בדיוק כיצד מתפקדת התחבורה הציבורית בברלין, ימצאו ברשימה זו הסברים מפורטים.

את הרשימה תוכלו למצוא מעתה במשכנה החדש, באתר ״למטייל״. אנא לחצו כאן ע״מ לפתוח חלון עם הכתבה.

אני מקווה שהסברים אלו יעזרו לכם למצוא את הפתרונות הטובים ביותר עבורכם.
 


לנוחותכם, אני מציע להלן גם תמצית של הכתבה המקיפה. סיכום קצר זה מתייחס רק לכרטיסים הכי חשובים לתיירים, אלו שרלוונטיים לרוב המבקרים המגיעים לעיר. המחירים להלן מתייחסים לשילוב הבסיסי של איזורים A ו- B ביחד, שמכסה את כל ברלין (בכתבה הארוכה יותר תמצאו פירוט מלא של כל המחירים לכל סוגי הכרטיסים, גם לגבי איזור C).

  • כרטיס יומי (Tageskarte): מחירו 6.70 אירו והוא תקף לכל היום (בתאריך ספציפי) ועד לשלוש לפנות בוקר בתאריך שלמחרת, כלומר ביום הבא (שימו לב: החישוב אינו לפי 24 שעות מלאות מרגע ההחתמה, בניגוד למקובל בערים אחרות בעולם).

  • כרטיס יומי לקבוצה קטנה (Kleingruppenkarte): מחירו 16.20 אירו (התוקף זהה לכרטיס יומי רגיל) והוא טוב לקבוצה של עד חמישה אנשים. אם אינכם מתכננים להתפצל במהלך היום ולנסוע לכיוונים שונים, כרטיס זה משתלם גם עבור שלושה אנשים (כ-5.40 אירו לאדם לכל היום במקום 6.70 בכרטיס בודד).

  • כרטיס שבועי (Sieben-Tage-Karte): מחירו 28.80 אירו והוא תקף למשך שבעה ימים ומסתיים בחצות הלילה של היום השביעי (יום החתמת הכרטיס הוא היום הראשון). בימים שני עד שישי מהשעה 20:00 - ובימי שבת, ראשון וחגים במשך כל היום - ניתן לקחת נוסע מבוגר נוסף, ללא תוספת מחיר.

  • כרטיס מיוחד לתיירים - WelcomeCard: בחישוב לפי משך הזמן, הוא יקר יותר מכרטיסים רגילים, אך בנוסף לשימוש החופשי בתחבורה הציבורית, תוכלו לקבל הנחות של עד 50% באטרקציות רבות בברלין. אם בדעתכם לבקר בהרבה מוזיאונים וכדומה, רכישת הכרטיס היקר הזה עשויה להשתלם. מחירו ל-48 שעות הוא 18.50 אירו, ל-72 שעות 24.50 אירו ולחמישה ימים (לפי התאריך ולא לפי שעות) 31.50 אירו. פרטים נוספים על הכרטיס ועל האתרים הכלולים תמצאו כאן: http://www.visitberlin.de/en/welcomecard

כאמור אני ממליץ לעיין גם בכתבה המלאה שפירסמתי באתר ״למטייל״.